Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
Az RTL Klub híradójának a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elismerte: az EU nem kötelezte Magyarországot arra, hogy termékdíjat vessen ki a napelemekre.
Az Európai Unió nem kötelezte Magyarországot arra, hogy termékdíjat vessen ki a napelemekre – mondta el a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára ismerte el az RTL Híradónak. Korábban a kormány azzal indokolta a termékdíj bevezetését, hogy az Unió írja elő azt. Ezzel szemben az EU csak azt írja elő, hogy gondoskodni kell a panelek újrahasznosításáról. V. Németh Zsolt elmondta: az elektromos termékek újrahasznosítása drága, és erre kellett forrást teremteni, ezért vetett ki a kormány termékdíjat, de dönthetett volna másként is.
A kilogrammonként 114 forintos termékdíj 2500-3000 forinttal növeli meg egy-egy napelem árát. Az ellenzéki pártok tiltakoznak a termékdíj ellen. A Párbeszéd Magyarországért politikusa, Szabó Rebeka elmondta: a kormány újra az unióval próbál takarózni egy olyan elfogadhatatlan intézkedés miatt, ami minden kormányzatnak a saját hatáskörébe esik. A PM az Európai Bizottsághoz fordul, amiért a kormány szerintük hamis indokkal vezette be a termékdíjat.
Áder János, aki nemrégiben állt ki a környezetvédelem mellett egyelőre nem reagált a napelemekre kivetett termékdíj bevezetésére. A zöld ombudsman azonban a törvény visszavonását kéri.